Son Dakika
22 Kasım 2017 Çarşamba

PKK’nın Nusaybin taktiği! Önde barikat arkada YPG..

30 Mart 2016 Çarşamba, 07:25

Son günlerde çok şehit verilen Nusaybin’de farklı taktiklere yönelen PKK, 2 metrelik beton bariyerlerle zırhlı araçları yavaşlatıyor. Nusaybin, Kamışlı’nın karşısında olduğu için YPG’den de daha kolay destek geliyor.

Güvenlik kaynakları, Mardin Nusaybin’de terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonların diğer bölgelere göre daha ağır gitmesinin arkasında, terör örgütünün yeni taktikleri olduğunu söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Emniyet güçleri, örgütün yeni taktiklerine yeni yöntemlerle karşılık vererek operasyonu sürdürüyor.

BETON BARİYERLER

PKK’nın, Nusaybin’deki yeni taktiklerinden biri de beton bariyeler. Özellikle Suriye sınırı yakınındaki mahallelerde 2 metre yüksekliğinde, 1.5 metre genişliğindeki beton bariyerler zırhlı araçların ilerleyişini durduruyor. Geçmişte bina inşaatı süsü verilerek oldukça güçlü inşa edilmiş bu bariyerlerin ortadan kaldırılması zaman alıyor. Hendeklerin, tankların bile geçişini engelleyecek şekilde geniş ve derin kazılmış olması da operasyonları yavaşlatan bir başka neden.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz