Son Dakika
23 Ekim 2017 Pazartesi

Neden CİZRE!..

14 Eylül 2015 Pazartesi, 09:08

Cizre olaylarında, dağdan inen 30 terörist, örgütün gençlik yapılanmasından 200 kişiyi organize etti. PKK’lı teröristler 150 evi tünelle birbirine bağladı, “karartma” için elektrik ve telefonu da kesti.

PKK’nın Kobani’ye dönüştürmek istediğiCizre’de 4 Eylül’de başlayıp 12 Eylül’de son bulan sokağa çıkma yasağından sonra kentte savaş görüntülerini andıran manzaranın perde arkasındaki bilinmeyenler gün yüzüne çıktı.

CİZRE’NİN STRATEJİK ÖNEMİ

Güvenlik birimleri tarafından hazırlanan 8 günlük operasyon raporunda Cizre’nin bölge ve örgüt için stratejik önemine değinildi. Örgütün YPG’nin kontrolündeki Rojava bölgesi ile sınır olan Cizre üzerinden şehir çatışmalarının fitilini ateşlemek için özellikle bu ilçeyi seçtiği belirtildi. Suriye ve Kuzey Irak’ta IŞİD terör örgütüne karşı şehir içi çatışma yöntemini öğrenen örgüt Cizre’de önce HÜDA-PAR üyelerini hedef alarak ilk provayı yaptı.

150 EV TÜNELLE BAĞLANDI

Ardından örgütün ilçede kale olarak belirlediği Nur, Cudi, Sur ve Yasef Mahallelerinde güvenlik güçlerine karşı çatışmak için mevzi ve cephanelik hazırladığı istihbarat birimleri tarafından tespit edildi.

Bu evleri duvar, tünel ve çarşaflarla perdeleyerek birbirine bağlayan 200 YDG-H üyesiniYPG saflarında çatışan dağ kadrosundan 30 kişinin ilçeye gelerek organize ettiği saptandı.milliyetcom..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz