Son Dakika
23 Ekim 2017 Pazartesi

IŞİD’li 2 Bombacı Adıyaman Hemşehriliğinden Atıldı!.

20 Kasım 2015 Cuma, 05:20

Adıyaman Belediyesi tarafından daha önce Suruç ve Ankara’daki bombalı saldırıları gerçekleştiren IŞİD’in canlı bombaları Yunus Emre ve Şeyh Abdurrahman Alagöz kardeşler, meclis kararıyla hemşehrilikten çıkarıldı. Toplantıda Adıyaman’ın huzur kenti olduğu vurgulandı.

TÜM ÜYELER OY BİRLİĞİYLE KABUL ETTİ

Adıyaman Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi ve Ankara Ten Garı’nda onlarca kişinin yaşamını yitirdiği saldırıları canlı bomba olarak gerçekleştirilen Adıyaman nüfusuna kayıtlı Yunus Emre Alagöz ile Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün hemşerilikten çıkarılması görüşüldü. Tüm meclis üyelerinin katıldığı toplantıda gündeme getirilen Alagöz kardeşlerin hemşerilikten çıkarılması maddesi, tüm üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.

“KENTİN İMAJINI SARSIYOR”

Toplantıda konuşan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, kent olarak terörün her zaman karşısında olduklarını ve huzur kenti olarak anıldıklarını ifade etti. Yaşanan saldırıları gerçekleştiren canlı bombaların Adıyamanlı olmasının kentin imajının sarstığını ifade eden Kutlu şöyle konuştu:

“2 KİŞİ MAALESEF BÜTÜN ŞEHRİ UTANDIRAN EYLEMELRE KALKIŞMIŞ”

” Adıyaman halk olarak yapı olarak her türlü terörün karşısında durmuş ve ne kendi içerisinde nede dışarıda katliamlara karışmamış bir ildir. Son günlerde yaşadığımız olaylarda Adıyaman kimliği taşıyan 2 kişi maalesef bütün şehri üzen bütün şehri utandıran eylemlere kalkışmış ve hem Türkiye’nin imajına hem de Adıyaman’ın imajına ciddi zararlar vermiştir. Bunlardan birisi Suruç’ta canlı bomba olarak kullanılmış diğeri ise Ankara’da canlı bomba olarak kullanılmıştır. Biz bu yapılan eylemi Adıyaman’da tasvip eatmediğimiz ve Adıyamanlıya yakışan bir eylem olmadığını göstermek maksadıyla bu konuyu meclis gündemine taşımış bulunuyoruz.

“BU BELKİDE İLK DEFA OLACAK KARARDIR”

Mevzuatta fahri hemşerilik beratı verme Belediye Meclisinin yetkisindedir ancak hemşerilikten ihraç gibi bir durum yoktur. Ama biz Adıyaman Belediye Meclisi olarak bu arkadaşlarımızın Adıyamanlı olarak tanıtılmasından da rahatsızlık duyduğumuz bir gerçektir ve bu durumda başkanlık olarak sizlerden teklifimiz bu gerek Ankara’daki gerekse Suruç’taki canlı bomba eylemlerinin Adıyamanlılar tarafından lanetlendiğini ve bu eyleme kalkışanların onlara yardım edenlerin en şiddetli bir şekilde kınandığını belirtmek ve bu Yunus Emre Alagöz, Şeyh Abdurrahman Alagöz isimli teröristlerin hemşerilikten çıkarılmasını teklif ediyoruz. Bu belkide ilk defa olacak bir karardır. Ama bunların Adıyaman’ın bu isimler ile anılması ve bu isimlerin ak ve berrak olan bir birileri ile kardeşçe yaşayan Adıyaman’ın imajını zedelemesinde müsaade etmememiz lazım bu sebeple bu eylemlerin kınanmasını ve bunlarında Adıyamanlı olarak kabul etmediğimizin kamuoyuna duyurulmasını meclisin gündemine getirdik.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz