Son Dakika
20 Ekim 2017 Cuma

Gölbaşı ve Besni Mustafa ALPAY’ı İstiyor…

12 Eylül 2015 Cumartesi, 10:44

2001 yılında Ak Partinin Adıyaman merkez ve Gölbaşı ilçesinde yapılanmasında önemli role sahip olan, Ak Parti Teşkilatı Gölbaşı İlçe Kurucu Başkanı Mustafa Alpay uzun yıllar emek verdiği Ak Partiden Adıyaman milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanıyken de çok sevilen ve partiye dinamizm katan Alpay’ın hayatı başarılarla dolu. Temmuz 2012 ‘All World Zirvesi‘ne katılmak üzere ABD’de Harvard Üniversitesi’ne davet edilen Dünyadaki ilk 100 girişimci arasında yerini alan Mustafa Alpay,  İş hayatındaki sermaye birliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

MUSTAFA ALPAY KİMDİR?

1966’da Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Alpay, burada imam hatip ortaokulunu bitirdi. İktisat mezunu olan Alpay, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisansını tamamladı ve şuan Sosyal Politika doktorasına devam etmektedir.

Milli Görüş geleneğinden gelen Mustafa Alpay, Refah Partisi üyeliğiyle başlayan ve Fazilet Partisinde ilçe sekreterliği ve başkan vekilliği göreviyle devam eden aktif siyaset hayatı, Ak Parti Kurucu İlçe Başkanlığıyla zirveye ulaşmıştır. Daha önce de belediye ve milletvekilliği aday adaylığına başvuran Alpay, Ak Parti’yle hizmete aday.

İş hayatında ise ilginç bir şekilde başlayan Girişimci İş Adamı Alpay, daha önceleri TCDD’de memur olarak devam ederken kamudaki görevinden istifa ederek serbest çalışma hayatına başlamış, oluşturmuş olduğu ekip ile bölgenin ve ülkemizin en geniş fiili ortaklı (57 ortak) yapılanması olan Mavi Göl Gaz A.Ş.’yi  kurarak bölgede bir ilke imza atmıştır.. Bu çok ortaklı şirketi kuran Alpay, kuruluşunu yaptığı ve yönettiği şirket, Küresel krizin Türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerine rağmen, 2008 – 2010 döneminde “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, All World Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen, gelişmekte olan ülkeler 2. KÜRESEL GİRİŞİMCİLİK zirvesinde 47’inci oldu. Bu sonuç ile Temmuz 2012 All World Zirvesi ABD Harvard’a davet edilen dünyadaki ilk 100 girişimci arasına giren ve  “Yönetim ve Verimlilikte Başarı” ödülüne layık görülen Alpay, TOBB, TEPAV ve ABD Dışişleri Bakanlığının birlikte yürütmekte olduğu Küresel Girişimcilik Programı çerçevesinde “Erken Aşama Girişimlere” yatırım yapan sermaye şirketlerinin yöneticilerinden oluşan bir Girişimcilik Delegasyonu’nun davetlisi olarak Harvard’a 2. defa davet edilmiştir. Tecrübeli dinamik Girişimci Mustafa Alpay çeşitli seminerler ve konferanslar vererek tecrübelerini aktarmaya devam ediyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz