Son Dakika
20 Ekim 2017 Cuma

Bingöllü Kenan gözaltında TIKLA GÖR

“Bingöllü Kenan” adıyla tanınan çete lideri Kenan Y., içinde ruhsatsız silahların bulunduğu zırhlı araçla yakalandı…

05 Eylül 2014 Cuma, 01:38

SULTANBEYLİ’de esnaftan haraç toplayarak silahla tehdit ettiği ileri sürülen çete lideri Kenan Y. gözaltına alındı.

Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı motosikletli Yunus Timleri’nce şüphe üzerine yapılan aramada BMW X6 marka aracının içinden 2 tabanca, kelepçe, komando bıçağı, çelik yelek ve 30 dolu fişek çıktı. Kenan Y. (30) ile şoförü Fahri K. (33) gözaltına alındı.

Sabah’ın haberine göre, tabancalardan birinin ruhsatsız, diğerinin de

taşıma ruhsatının sahte olduğu belirlendi. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüphelilerden Fahri K. ile Bingöllü Kenan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Zorla çek-senet tahsilatı ve silahla adam yaralama da dâhil birçok suçtan 12 yıl cezaevinde kaldığı öğrenilen ‘Bingöllü Kenan’ lakaplı şahsın aracına kumaştan yapılma cırt cırtlı sahte plaka takıldığı da belirlendi.


TANITIM VİDEOSU VAR

“Bana değil polis, kralı gelse dokunamaz” sözüyle tanınan ve çevresine korku salan Kenan Y. geçen günlerde şarkıcı Nihat Doğan ile sosyal medyada ağız dalaşına girince gündeme oturmuştu. Sosyal medyayı kullanmasıyla dikkat çeken çete lideri Youtube’da ‘Bingöllü Kenan Kimdir’ başlığıyla tanıtım filmi de yayımlamıştı.

ARACI ZIRHLI PLAKASI SAHTE

Kendisini ‘Bingöllü Kenan’ olarak tanıtan Kenan Y. hakkında daha önce de polise çok sayıda ihbar yapılmıştı. Sultanbeyli esnafından zorla haraç topladığı belirtilen Kenan Y.’nin fotoğraf ve videolarda kendisini Sedat Peker’e benzetmesi dikkat çekiyor.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz