Son Dakika
21 Kasım 2017 Salı

Adıyaman’lı Vatandaş Savaşlara Dikkat Çekmek İçin Bireysel Eylem Yaptı!.

08 Ocak 2016 Cuma, 05:15

Adıyaman’da, Yaşar Hamurcu isimli vatandaş dünyada yaşanan savaşlara dikkat çekmek amacıyla boynuna astığı dövizle tek kişilik eylem gerçekleştirdi.Yaşar Hamurcu isimli vatandaş dünyada yaşanan savaşlara dikkat çekmek amacıyla boynuna astığı dövizle tek kişilik eylem gerçekleştirdi.

Adıyamanlı Yaşar Hamurcu, “İnsan öldürmeye hayır. Suriye’nin kazananı yok. Türkiye’nin ve dünyanın da kazananı olmayacak” yazılı dövizi boynuna asarak kent merkezinde bir süre dolaşıp, dünyada yaşanan savaşlara dikkat çekmek istedi.

Savaşlara dikkat çekmek için bireysel eylem yaptığını belirten Yaşar Hamurcu, “Dünyamız bu nüfusun iki kat fazlası canlıyı besler. Fakat biz insanlar, bencil ve tembel olduğumuz için paylaşmayı bilmiyoruz. Bu paylaşmayı ülkenin yöneticileri sayılan dünya liderleri bilmiyorlar. Bildikleri tek şey, ellerindeki öldürücü silahları kullanmalarıdır. Bu silahlar kimi zaman bıçak ve tabanca kimi zamanda atom bombası olmaktadır. Allah, ‘Canı ben verir ben de alırım’ diyor. Bu dünya hepimizin” şeklinde açıklamalarda bulundu. – ADIYAMAN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz