Son Dakika
22 Kasım 2017 Çarşamba

28 Şubat’ı Unutamıyor!.

29 Şubat 2016 Pazartesi, 09:37

Zeynep Yıldız’ın kitapları incelmesi Zeynep Yıldız Çalıştığı okuldan görüntü 28 Şubat’ı unutamıyor Adıyaman’da öğretmenlik yapan Zeynep Yıldız, 28 Şubat sürecinde başörtüsü dolayısıyla yaşadığı sıkıntıları unutamıyor Adıyaman’da öğretmenlik yapan Zeynep Yıldız, 28 Şubat döneminde başörtülü olması dolayısıyla yaşadığı sıkıntıları unutamıyor.

Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 Şubat sürecinin sıkıntılarını aileleriyle birlikte yaşadıklarını söyledi.

Bu süreçte pek çok mağdur bulunduğunu dile getiren Yıldız, “Hiç kimsenin yapabileceği bir şey yoktu. Okul müdürlerinin de kurum müdürlerinin de ‘göz yumarız, bir şey olmaz’ diyebilecekleri bir süreç değildi. Herkesin kendi başına kaldığı, nefsiyle tek başına kaldığı bir süreçti. ya mücadele edip kalacaktık ya da bırakacaktık. İkisinin arasında bir tercih sunulmuştu. Başka bir tercih hakkın yoktu. Bu nedenle o tercihleri yerine getirirken pek çok arkadaşımız bu mücadeleden vazgeçti” dedi.

28 Şubat sürecinde öğretmenlikten istifa edenleri “şanslı” olarak değerlendiren Yıldız, bazı nedenlerle devam etmek zorunda kalan pek çok insanın olduğunu söyledi. Yıldız, şunları kaydetti:

“Başını açmak, peruk takmak zorunda kalan pek çok insan vardı. Çeşitli soruşturmalar geçirdik. Her birimizin defalarca savunmaları alındı. Süreç insanı öyle bir şeye getiriyor ki bazı şeylere siz karar veremiyorsunuz. Çevrenizin, ailenizin, herkesin kararı, ortak kararı neticesi sonucunda hareket etmek zorunda kalıyorsunuz. Devam etmek gerekiyordu, başka çaresi de yoktu. O süreç demek ki bize o kadar ağır geldik ki beklenen ilk çocuğuma hamileydim. 8 aylık hamileydim ve o olaydan sonra ben erken doğum yapmak zorunda kaldım. Yaklaşık bir ay çocuğum erken doğdu. O süreçten sonra işte doğum izninden sonra tekrar göreve gittiğimiz zamanda insanların hem kendim hem de başkalarının mağduriyetini önlemek adına peruk takarak görevime devam ettim.”

“28 Şubat”ı “ülkede belirli bir aklın insanları ayaklandırma projesi” olarak nitelendiren Yıldız, kendilerinin o süreçte ellerine taş, sopa alıp devlete isyan etmediklerinin altını çizdi. Hiç kimsenin o süreci isyan noktasında ya da düşmanlık noktasına getirmediğine dikkat çeken Yıldız, “Hepimizin yaptığı sabırla, duayla beklemekti. O dua sürecinde bir an önce kurtulmamız için gayret gösteren çok güzel insanlar vardı. Bize yardımcı olan, her noktada bize destek olan çok güzel insanlarla karşılaştık. Ama süreç çok şükür bitti, yani elhamdülillah 28 Şubat süreci bin yıl sürecek denilen o süreç bitti” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz