Son Dakika
20 Ekim 2017 Cuma

17. Besni Eğitim Bayramı

06 Ekim 2015 Salı, 05:32

ADIYAMAN (AA) – Adıyaman’ın Besni ilçesinde geleneksel hale getirilen Eğitim Bayramı’nın 17’ncisi başladı.
Eğitim Bayramı kapsamında Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından kermes ve resim sergisi açılışları gerçekleştirildi.
Daha sonra Uzay Çatı pazar alanı önünde düzenlenen programda konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, bilim ve teknolojinin baş döndüren bir hızla yayıldığı günümüz dünyasında gelişmelere ayak uydurabilmek, maddi manevi doyuma ulaşabilmek, dünyaya daha geniş bir pencereden bakabilmek ve analitik düşünüp fikirler üretebilmenin ancak eğitimle mümkün olduğunu söyledi.
“Bir toplumun gelişmişlik düzeyi o toplumun eğitim düzeyiyle birebir ilişkilidir” diyen Demirtaş, bilimde, sanatta, kültürde, ekonomide ve akla gelebilecek her alanda öne geçmek isteyen bir toplumunun bireylerinin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini vurguladı.
İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya ise Besni’de her yıl kutlanan Eğitim Bayramı’nın ilçenin eğitimi açısından son derece önemli olduğuna işaret etti.
Besni Eğitim Vakfı Başkanı Hasan Doğan da 17. Eğitim Bayramını ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle buruk kutladıklarını dile getirerek, bu sebepten dolayı da programdaki konser ve eğlence etkinliklerini iptal ettiklerini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz